قفسه ها

7 / 10
از 4 کاربر

قفسه ها تاثیر بسزایی در مناسب بودن بیرینگ ها برای یک کاربرد دارند.

دلایل استفاده از قفسه ها عبارتند از:

ایجاد فاصله مناسب بین اجزای غلتنده و جلوگیری از تماس مستقیم آنها به منظور کاهش اصطکاک و در نتیجه کاهش گرمای تولید شده در بیرینگ.

-ایجاد فاصله مساوی بین اجزای غلتنده و توزیع یکنواخت آنها در محیط رینگ ها.

طراحی و جنس تاثیر مهمی در کارکرد قفسه ها در قابلیت اطمینان بیرینگ دارد به همین علت انواع مختلف قفسه ها با جنس های گوناگون برای بیرینگ های مختلف تولید می شوند.

قفسه از ورق فولادی:


اکثر قفسه های ساخته شده از ورق فولادی پرسکاری شده از جنس ورق فولادی کم کربن نورد گرم شده می باشند این قفسه ها وزن کمی داشته و مقاومت نسبتا بالایی دارند.

قفسه فولادی ماشین کاری شده:


این نوع قفسه ها در بیرینگ های بزرگ و یا در کاربردهایی که در آنها خطر ایجاد ترک ناشی از واکنش شیمیایی در صورت استفاده از قفسه برنجی وجود دارد استفاده می شود.

قفسه های فولادی از جنس فولاد ساختمانی بدون آلیاژ ساخته می شوند که به منظور افزایش مقاومت سایشی و لغزش بعضی از آنها عملیات سطحی می شوند دمای مناسب استفاده از این نوع قفسه ها حداکثر 300 درجه سانتی گراد است.

قفسه برنجی:


بیشتر قفسه های برنجی از برنج ریخته شده یا برنج ماشین کاری شده می باشد.

اکثر روان کارها نظیر روغن های مصنوعی و گریس ها تاثیری بر این قفسه ها نداشته و می توان آنها را با حلال اورگانیک تمییز (تمیز) کرد. قفسه های برنجی نباید در دمای بالاتر از 250 درجه سانتی گراد استفاده شوند.

قفسه های پلیمری:


جنس اکثر قفسه های تولید شده به روش تزریق پلاستیک پلی آمید 606 می باشد. مناسب بودن قفسه های پلی آمید در یک کاربرد بستگی به شرایط کارکرد و عمر مورد نیاز دارد. محدوده دمای کارکرد این نوع قفسه ها بین 40 تا 70 درجه سانتی گراد می باشد.

البته برای نوع پلی آمید 406 حداکثر دما تا 85 درجه سانتی گراد نیز تعیین شده است.

قفسه های گوناگون دیگری همچون پلی اتر اترکتون -زرین فنولی و... وجود دارند که هر یک بسته به شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :