اطلاعات عمومی در خصوص نصب بیرینگ ها

10 / 10
از 1 کاربر

سلام

در این مقاله انتخابی از فروشگاه آرمان صنعت سعی شده اطلاعات نسبتا کاملی از نحوه نصب و نگهداری بیرینگ ها توضیح داده شود .

جهت عملکرد صحیح و جلوگیری از خرابی بیرینگ ها حفظ تمیزی بیرینگ ها و داشتن مهارت و ابزار لازم ، ضروری می باشد .

بیرینگ ها ( بلبرینگ ها ، رولبرینگ ها و سایر انواع بیرینگ ) قطعات بسیار حساسی می باشند که باید هنگام نصب با دقت جا بجا شوند . جهت نصب استاندارد یک بیرینگ مجموعه کاملی از تجهیزات تعمیر و نگهداری که شامل ابزارهای مکانیکی و هیدرولیکی ، تجهیزات گرم کردن و ...... مورد نیاز می باشد . داشتن این مجموعه کامل باعث سهولت و سرعت در کار شده و نتایج حرفه ای به دست می آید .

یک بیرینگ زمانی به حداکثر عمر خود خواهد رسید که به صورت نصب صحیح و بدون خطا نصب شده باشد .

بیرینگ ها را باید در محلی خشک و بدون گرد و غبار و دور از ماشین الات براده برداری و آلوده کننده نصب کرد . به طور کلی باید بیرینگ و محل نصب آن تمیز و فاقد هر گونه آلودگی باشد تا نصبی صحیح و استاندارد داشته باشیم .

در صورتی که به علت نگهداری نادرست جعبه آسیب دیده باشد و یا بلبرینگ آکبند نباشد و یا سایر عوامل احتمال آلوده شدن بیرینگ زیاد است لذا باید آن را قبل از نصب شسته و خشک کرد .

بلبرینگ ها و یا رولبرینگ هایی که آغشته به نگهدارنده گریس مانند می باشند نیز باید کاملاً شسته و خشک کرد . شوینده های مناسن برای این منظور پارافین و اسپیریت سفید می باشند . بیرینگ هایی با اب بند یا حفاظ فلزی که از قبل گریس کاری شده اند نباید قبل از نصب شسته شوند .

در صورت هر گونه اطلاعات بیشتر با واحد فنی تماس بگیرید .

با احترام - آرمان صنعت

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :