آشنایی کامل با یاتاقان های سری SNL

10 / 10
از 1 کاربر

یاتاقان های سری SNL بیشترین و پرکاربرد ترین نوع نشیمنگاه بلبرینگ ها و رولبرینگ ها هستند . خصوصیات منحصر به فرد این یاتاقان ها باعث گردیده که همواره محبوبیت خاصی بین طراحان و سازندگان ماشین الات داشته باشند .

این نشیمنگاه ها ( یاتاقان ها ) برای شفت های از قطر 20 میلیمتر تا 160 میلیمتر بکار گرفته می شوند .

پایه های این نوع یاتاقان ها به وسیله تیغه های زاویه ای خاص موجود در اطراف سوراخ های اتصال تقویت گردیده است تا اتصال محکمتر و قویتری بر روی صفحه پایه بدست آید .

نشیمنگاه های SNL به صورت استاندارد دارای 2 سوراخ اتصال می باشند اما برای شفت های کوچکتر از 110 میلیمتر ، میتوان بسته به نوع محل مورد اتصال از 4 نقطه اتصال نیز استفاده کرد که در این صورت محل سوراخ کاری بر روی بازوهای نگه دارنده توسط شرکت تولید کننده مشخص و علامتگذاری شده است .

برای نصب ساده و تنظیم دقیق همراستایی ، در دو صفحه انتهایی پایه یاتاقان علامتهایی درج شده است که نشان دهنده محور سوراخ و محور عمودی هستند علامت گذاری شده است .

جنس :

جنس و متریال نمیشمنگاه های SNL از چدن خاکستری می باشد .

 روانکاری :

روانکاری اجزای داخلی این مدل از نشیمنگاه های سری SNL توسط گریس انجام میگیرد . در صورت نیاز به روانکاری رولبرینگ با روغن آب بند های مخصوصی مورد نیاز می باشد .

اجزای تکمیل کننده نشیمنگاه ( یاتاقان ) :

نشیمنگاه دارای اجزای داخلی می باشد که معمولا در سفارشات کارخانجات بصورت جداگانه درخواست میگردد که شامل موارد زیر می باشد :

آب بند

در پوش : در صورت نیاز

رینگ ثابت کننده

بیرینگ : که بسته به نوع بار و فشار حداکثر تا 5 مدل گوناگون میتوان استفاده کرد.

بوش و مهره و چاکنت

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :